Osoby otrzymujące skierowanie na badanie USG tarczycy nie ukrywają, że stanowi to dla nich powód do niepokoju. Nie jest to grupa schorzeń nieznanych, a informacje na ich temat nie nastrajają optymistycznie. Czy jednak samo poddanie się badaniu oznacza wyrok? Oczywiście, że nie!

Czy jest się czego bać?

USG tarczycy we Wrocławiu to nieskomplikowane i nieinwazyjne badanie, któremu można się poddać bez względu na to, jaki jest nasz ogólny stan zdrowia. Jest zalecane jako badanie sprawdzające czy stosowane do tej pory metody leczenia są skuteczne. Pacjenci poddają się mu jednak także w celu diagnozy problemów z organizmem, które nie są jeszcze leczone przez specjalistę.

Lista schorzeń, jakie można wykryć decydując się na USG tarczycy jest zresztą imponująca. Przeważnie wymienia się w tym kontekście guzy łagodne i złośliwe, USG pozwala jednak również na zdiagnozowanie nadczynności i niedoczynności tego gruczołu. Podczas badania można też stwierdzić zaburzenia wzrostu tarczycy, oszacować ich skalę i podjąć decyzję dotyczącą dalszego leczenia.